Reklamní pozice premium odkaz - místo pro vaši reklamu. Naučte se výklad horoskopu v kurzech a škole astrologie Hanzal, dálkově i online.

Vítejte na stránkách NEJLEKTOR.cz

Úvod » Blog » Ostatní » Co obnáší práce pečovatelky?

velikost textu: A A A

Co obnáší práce pečovatelky?

Ať chceme nebo ne, musíme si přiznat, že v určité životní fázi se neobejdeme bez pomoci druhých. U někoho to přijde dříve, u někoho později. V konečném výsledku je jedno, jestli je to kvůli závažnému onemocnění nebo jen vlivem času. Najít pečovatelku je pak složitý úkol. Tuto práci totiž nemůže vykonávat jen tak někdo, protože se jedná o práci, která je mimořádně náročná jak po fyzické, tak po psychické stránce.

Základní předpoklady pro práci pečovatelky

Kvalitní a zkušená pečovatelka by měla disponovat především notnou dávkou empatie a psychickou odolností vůči zátěžovým situacím. Mnohdy jsou pro osoby, o které pečují jedinými blízkými lidmi. Pečovatelka klientům pomáhá prakticky se všemi každodenními činnostmi. Kromě asistence v domácnosti zajišťuje také nákupy, doprovod k lékaři, vyřizování na úřadech a další činnosti, které nejsou klienti schopni sami vykonávat. Pokud vás práce pečovatelky zajímá a cítíte se dostatečně vybaveni všemi předpoklady, ale chybí vám potřebné vzdělání, pak je pro vás řešením absolvování rekvalifikačního kurzu pro pracovníky v sociálních službách. Tento kurz pro pečovatelky je možné absolvovat prostřednictvím agentury Seduca. Na výběr máte řadu měst, takže nebudete muset dojíždět příliš daleko. Obsah kurzu koresponduje s požadavky na znalosti a zkušenosti, které by měl pracovník v sociálních službách ovládat. Z toho důvodu se nejedná pouze o teoretickou přípravu, ale také praktickou.

Získání kvalifikace v Moravskoslezském kraji

Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Ostrava aktuálně nabízí podzimní termíny. Výuka probíhá v pátek a sobotu a kurz v rozsahu 150 hodin je akreditován MPSV. Tento kurz je určen všem pracovníkům v sociálních službách, kteří vykonávají přímou obslužnou péči, základní výchovnou nepedagogickou činnost, pečovatelskou činnost a další činnosti pod dohledem sociálního pracovníka.

Autor článku: red
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kurzy, pr

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody zde uvedené, jakož i jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách nejlektor.cz nenahrazují odborné poradenství, nejedná se o závazné informace a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.