Reklamní pozice premium odkaz - místo pro vaši reklamu. Naučte se výklad horoskopu v kurzech a škole astrologie Hanzal, dálkově i online.

Vítejte na stránkách NEJLEKTOR.cz

Úvod » Blog » Ostatní » Práce v sociální oblasti

velikost textu: A A A

Práce v sociální oblasti

Práce v sociálních službách patří k jedné z nejnáročnějších profesí. Kromě určité fyzické zdatnosti vyžaduje také velmi silnou psychickou odolnost. Z toho důvodu je rozhodnutí pracovat v sociálních službách potřeba velmi dobře zvážit.

Práce, která druhým pomáhá

Pro mnoho klientů zařízení sociálních služeb se pracovníci stávají mnohdy nejbližšími osobami. Práce v sociálních službách je proto prací, která vyžaduje extrémní schopnost empatie a porozumění a zejména skvělé komunikační schopnosti. Jen málokdo si umí představit, co vše tato činnost obnáší a jak může být komunikace s klienty těchto zařízení složitá a náročná. Pro mnoho osob je sociální zařízení posledním místem, na kterém během života pobývají a přichází sem v těžkých životních situacích. Díky těmto okolnostem vzniká mezi klienty a zaměstnanci mnohdy velmi blízký vztah, který se velmi podobá vztahu s nejbližšími osobami. Vlídný a přátelský přístup pomáhá klientům s aklimatizací a s vyrovnáním se se změnami.

Potřebné teoretické znalosti pro výkon povolání pracovníka v sociálních službách

I když se jedná o práci, kde hlavní roli hrají osobnostní dovednosti, přece jen je potřeba mít nějaké odborné znalosti. Pokud jste dosud neabsolvovali některý z odpovídajících programů na VŠ, pak máte možnost doplnit své vzdělání v oblasti sociálních služeb prostřednictvím agentury Seduca. Kurz pro pracovníky v sociálních službách je nejjednodušší cestou, jak získat možnost pracovat v sociálních službách. Skladba studia je zaměřena na získání znalostí ze všech klíčových oborů, zejména lékařství a psychologie. Samozřejmostí je jak teoretická, tak praktická části výuky. Všechny další potřebné informace najdete přímo na stránkách agentury www.seduca.cz/rekvalifikacni-kurzy/kvalifikacni-kurz-pro-praha, kde si můžete vybrat lokalitu, která vám nejvíce vyhovuje.

 

Reklamní článek

Autor článku: red
Autor fotografie: red

Štítky: kurzy, pr

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody zde uvedené, jakož i jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách nejlektor.cz nenahrazují odborné poradenství, nejedná se o závazné informace a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.